Tere tulemast meie kodulehele

Meie Tartu pandimaja avamine toimub uuel aastal. Seni võite tutvuda meie teenustega või koostööhuvi korral meiega ühendust võtta, kasutades selleks kontaktivormi. Rohkem infot meie Facebooki lehel “Pandimaja Kullake”

Laenud pandi tagatisel

Pandilaen, pantimine, Kullake

Pandilaen alates 20€

Laenu tagatiseks ehk pandiks sobivad paljud esemed, alates elektroonikast ja tööriistadest, lõpetades ehete või väärisesemetega. Kõige kindlam on suuremate esemete puhul helistada, võib juhtuda et pole ruumi hoiustamiseks.

Siin on mõned näited esemetest, mida võid pandimajja tuua:

 • Kuldesemed ja -ehete komplektid, hõbeesemed.
 • Kellad.
 • SMART televiisorid.
 • Nutitelefonid.
 • Audiotehnika ja videotehnika, mängukonsoolid ja mängud.
 • Tööriistad ja seadmed (NB: küsi eelpakkumist!).
 • Kunstiteosed ja antiikesemed.
 • Spordivahendid, nagu jalgrattad, trenažöörid, elektrirattad (NB: küsi eelpakkumist!).
 • Muusikariistad.
 • Sõidukid (NB: küsi eelpakkumist!).

Pandimajad võivad vastu võtta ka teisi esemeid, seega kui sa pole kindel on sinu ese sobiv laenu tagatiseks või müügiks, küsi meilt julgesti nõu: kullake@tartupandimaja.ee või kiirem meetod vastuse saamiseks nr1: FB messenger , nr2: Facebookilehel Pandimaja Kullake.

Kuidas toimub tagatise hinna määramine?

   – Uuena maksis sinu telefon 600 €

  – 2 aasta möödudes on selle telefoni turuväärtus u 240 €

   – Pantides saab selle telefoni eest laenu umbes 30-40% ehk 70-100 €.

(hinda tõstab tagatise hea seisukord, ostudokumendid, karp, kaablid, ehksiis kõik see mis oli uuena ostes tootel kaasas).

   – Laenata võid alati ka väiksema summa kui on see eseme maksimaalne pandiväärtus, seda kergem on hiljem laen tagastada!

 

Pandilaenu tingimused on enamasti paindlikud ning kohaldatavad vastavalt juhtumile. Siin toome välja  tähtsaima, mida peaksid  tingimuste kohta teadma.

– Esimene laen kuni 500€, 0 intressiga.
– Intress laenuperioodi eest 20%, min 10€. Alates 501 eurost kokkuleppel.
– Lepingu tasu 5€, pikendamine 3€.
– Laenu maksimaalne tähtaeg 30 päeva.
– Vajadusel lepingu perioodi pikendamine.
– Laenuperioodiks jääb tagatis Kullakesse hoiule.
– Laenu summa kuni 60% tagatise hetke turuväärtusest.
– Peale lepingu lõppemist on Sul võimalik tagatiseks olev ese välja osta kuni 7 päeva jooksul. Neid päevi nimetame „hoiupäevadeks“.
– Hoiupäeva tasuks: 0,5% laenusummast, min 1€

NB: enne kohustuse võtmist, kaalu otsus põhjalikult läbi ja uuri alternatiivseid võimalusi lisaks. 

Tarmo Kaldam, Kullake, Pandimaja kullake, Pandimaja Tartus, kulla pood, lombard, pandimaja tartus

Laen pandi tagatisel ehk pandilaen

Laen pandi tagatisel – mis on pandilaenu eelised ja puudused?

Selgitan pandilaenu eelistest ja puudustest, milliste esemete eest pandimaja raha laenab ja jagame ka soovitusi, kuidas saada pandimajas oma eseme eest maksimaalne väärtus.

Aga alustame päris algusest – mis on üldse pandilaen ehk laen pandi tagatisel?

Kõige lihtsamalt öeldes on see lühiajaline väikelaen, mille pandimaja annab sulle panditava eseme vastu. Sinu poolt pandimajja toodud ese jääb laenu tagatiseks, kuni sa laenu ja intressi pandimajale tagasi maksad ja oma eseme välja lunastad.

Kui peaks juhtuma, et sa ei saa või ei soovi pandimajale laenu tagastada, jääb sinu poolt panditud ese pandimajale ja see okey. Pant tagab kõiki kohustusi, välja arvatud kui selguvad varjatud puudused mida laenulepingu sõlmides ei tuvastatud.

Laen pandi tagatisel on üks alternatiiv tavalistele laenutoodetele. Võttes laenu mõne traditsioonilise laenufirma, näiteks panga käest, jääb enamasti tagatiseks teie ametlik sissetulek pangakontole ehk  likviidsus võimekus hetkel ja lähitulevikus laenu teenindada. Selliste tagatiseta laenude puhul on oht sattuda avalikku maksehäireregistrisse kui laenuvõtja jääb hätta maksetega. Sattudes sinna nimekirja (maksehäireregistrisse) on Teil tulevikus keerulisem (või isegi võimatu) sõlmida erinevaid lepinguid, on selleks siis liisinglepingud, järelmaksulepingud ja muu selline kohustus mis on jäänud täitmata mingil põhjusel.

Kullake pandilaen on selleks hea alternatiiv. Võttes meie käest pandi tagatisel laenu, ongi ainus laenu tagatis teie poolt panti antav ese. See tähendab, kui sa ei peaks mistahel põhjustel laenu tagastama, jääme sõpradeks edasi. Kullake realiseerib komisjonikaupluses antud vara ja sellega on teema lõppenud. 

Laenu saamise protsess on lihtne, läbipaistev ja mis kõige tähtsam – konfidentsiaalne. Soovides laenu võtta Kullakesest, saad kindel olla, et andmed ja pantvara on turvaliselt hoitud. Lisaks olen esinduse interiööri planeerides esikohale seadnud koduse ja hubase meeleolu loomise. 

Veebihindamine: soovitan seda võimalust kasutada juba varakult. Selle protsessi käigus selgitan sulle pakutava pandi väärtuse ja muud tingimused. Sama kehtib kiirmüügi või komisjonimüügi soovi korral. Antud protsess aitab kokku hoida poolte aega ja selgitada võimalusi. Saada palun andmed eseme kohta, peale mida saan teha pakkumise.

Pandimaja on palju rohkem kui lihtsalt laenukontor.

Kui sa ei soovi raha laenata, vaid lihtsalt asju müüa või osta, siis võib pandimaja sinu jaoks olla nii peenemat sorti second-hand kauplus, kulla- ja ehtemüügiga tegelev äri, kodumajapidamismasinate ja elektroonikakauplus või tööriistapood. Sest just nende kaupade müügiga üks tavaline pandimaja tegelebki.

Kerides lehte alla poole, leiad enim küsitud küsimustele vastuseid.

Võtke ühendust juba täna ja alustame koostööd 😉

 
 

Navigatsioon

Veebihindamine

Maksame kuni 80% eseme väärtusest kasvõi samal päeval!
Kohvi

Tarmo Kaldam

Asutaja ja omanik
Olles Eesti pandimajade turul juba teist aastakümmet tean hästi, mida kliendid vajavad. Oleme oma klientidele alati olemas ning pakume usaldusväärset ning konfidentsiaalset teenust!
Tarmo Kaldam, Kullake, Pandimaja kullake, Pandimaja Tartus, kulla pood, lombard, pandimaja tartus

Enim küsitud küsimused ja vastused

Lugege, mida on paljud meie kliendid juba küsinud
Pandimaja Kullake

Pandilaenu tingimused on enamasti paindlikud ning kohaldatavad vastavalt juhtumile. Siin toome välja  tähtsaima, mida peaksid  tingimuste kohta teadma.

– Esimene laen kuni 500€, 0 intressiga.
– Intress laenuperioodi eest 20%, min 10€. Alates 501 eurost kokkuleppel.
– Lepingu tasu 5€, pikendamine 3€.
– Laenu maksimaalne tähtaeg 30 päeva.
– Vajadusel lepingu perioodi pikendamine.
– Laenuperioodiks jääb tagatis Kullakesse hoiule.
– Laenu summa kuni 60% tagatise hetke turuväärtusest.
– Peale lepingu lõppemist on Sul võimalik tagatiseks olev ese välja osta kuni 7 päeva jooksul. Neid päevi nimetame „hoiupäevadeks“.
– Hoiupäeva tasuks: 0,5% laenusummast, min 1€

-Selgudes, et lepingu sõlmides oled avaldanud mitte tõest infot, võivad lisanduda menetluskulud ja suhtlus Eesti Vabariigi politseiga.
-Selle mõte on ainult üks, olla üksteise vastu lugupidav, aus ja usaldav 😉

Laenu summa        Intress päevas

*  20€- 100€ :   0,2- 1 eurot päevas.                              Min 10€, laenu perioodi eest.

* 101€- 300€ :   0,85- 2,55 eurot päevas.                      Min 20€, laenu perioodi eest.

* 301€- 500€ :  2,26- 3,75 eurot päevas.                       Min 40€, laenu perioodi eest.

* 501€- 1000€ :  3- 6 eurot päevas.                                Min 50€, laenu perioodi eest.

* al. 1001€ : poolte kokkuleppel.                                    Min 50€, laenu perioodi eest..

ja samas, oleme jätnud võimaluse tingimuste üle kaubelda 😉

Sind tervitab Tarmo,
pandimaja Kullake
www.tartupandimaja.ee
662 6090

Meie miinimumsumma, mis me laenuks pakume, on 20€.

1- Kõrgemad intressimäärad: pandilaenu intressimäärad on tavaliselt kõrgemad kui pangalaenu intressid. See on tingitud sellest, et pandimajad annavad lühiajalisi ja väiksemaid laenusid ning arvestavad ka võimalusega, et klient ei osta panti välja ning pandimaja peab oma raha tagasisaamiseks panditud eseme maha müüma. Eseme müümine tähendab omakorda töötunde ning alati ei õnnestu ka pandimajal saada panditud asjade eest maksimaalset väärtust.

2- Panditud esemest ilmajäämine: kui laenu võtja ei suuda/ ei soovi pandimaja poolt määratud tähtajaks laenu tagasi maksta, peab pandimaja võlgnevuse katteks eseme maha müüma. Kui panditud ese on kallis või suure emotsionaalse väärtusega, võib sellest ilmajäämine olla valus kogemus.

3- Väiksem laenusumma: Pandimajad pakuvad tavaliselt väiksemaid laenusummasid kui pangad. Kui on tarvis laenata suuremat summat ja pikemaks ajaks, siis on mõistlik pöörduda panga poole.

1- Kui vajad kiiret rahasüsti: pandimaja pakutav laen pandi tagatisel on tavaliselt kõige kiirem, lihtsam ja diskreetsem viis raha laenamiseks.

2- Kui soovid, et laenu võtmine jääks ainult sinu teada: pandimaja laenud on diskreetsed, kuna need ei nõua laenuvõtjalt isikliku finantsinfo avaldamist.

3- Kui sul on keskmisest kehvem krediidiajalugu: pandimaja ei kontrolli sinu krediiditausta, sest laenab sulle raha panditava eseme vastu.

4- Kui sul on vaja laenata ainult väike rahasumma: pandimajad väljastavad kõige rohkem just minilaene ehk kõige sagedamini jääb laenusumma kuskile 80-100 € vahele.

5- Kui soovid vältida pikaajalist kohustust: pandimaja laenud on reeglina lühiajalised ja võimaldavad sul laenuvõtjana oma kohustused kiiresti täita.

6- Kui sa ei taha riskida oma kinnisvara või muude varatagatistega: pandimaja laenud on tagatud tavaliselt isiklike väärtasjade või väärtuslike olmeesemetega.

7- Kui tahad laenata ilma palgatõendita: laen pandi tagatisel ei nõua palgatõendi esitamist ning pandimaja laenuga kaasneb kordades vähem bürokraatiat kui traditsiooniliste laenudega.

8- Kui soovid sularaha: pandimaja saab sulle laenusumma välja maksta sularahas.

9- Kui sa ei soovi riskida võlavangi jäämisega: võrreldes näiteks kiirlaenudega pole pandilaenu puhul karta inkassofirmade orbiidile ja maksehäirete registrisse sattumisega. Kui sa ei suuda pandilaenu õigeks ajaks tagastada, siis saab sinu panditud ese lihtsalt pandimaja omaks.

10- Kui sa ei soovi oma vara müüa, vaid vajad lihtsalt korraks lisaraha: pandimaja laen annab laenuvõtjale alati võimaluse oma panditud vara tagasi osta.

Pandiks sobivad esemed alates väärismetallidest ja vääriskividest kuni kodutehnikani. Kõige kindlam on suuremate esemete puhul helistada, võib juhtuda et pole ruumi hoiustamiseks. Siin on mõned näited esemetest, mida võid pandimajja tuua:

 • Kuldesemed ja -ehete komplektid, hõbeesemed
 • Teemantid ja muud vääriskivid
 • Kellad
 • Elektroonikaseadmed, nagu süle-, laua- ja tahvelarvutid ning nutitelefonid
 • Audiotehnika ja videotehnika, mängukonsoolid ja mängud
 • Tööriistad ja seadmed (NB: küsi eelpakkumist!)
 • Kunstiteosed ja antiikesemed
 • Spordivahendid, nagu jalgrattad, trenažöörid, elektrirattad (NB: küsi eelpakkumist!)
 • Muusikariistad

Pandimajad võivad vastu võtta ka teisi esemeid, seega kui sa pole kindel, kas sinu ese sobib laenu tagatiseks või müügiks, siis küsi meilt julgesti nõu kullake@tartupandimaja.ee või Facebookilehel Pandimaja Kullake.

1. Tee natuke eeltööd -– uuri, milline on sinu panditava eseme turuväärtus ning milline on pandimaja hindamisprotsess.
2. Too esemed korras ja puhtana – see annab pandimajale signaali, et sa hoolitsed oma asjade eest ning heas korras esemed saavad alati ka kõrgema hinnangu.
3. Too kõik kaasa – esemete komplektid, näiteks kuldehete komplektid, on alati väärtuslikumad kui üksikud esemed.
4. Tõenda eseme autentsust – sul on originaalpakend, originaalsust tõendav sertifikaat või pass, ostudokumendid, siis võivad need aidata tõsta eseme hinda hindamisel.

Tarmo Kaldam, Kullake, Pandimaja kullake, Pandimaja Tartus, kulla pood, lombard, pandimaja tartus