Tere tulemast meie kodulehele

Meie Tartu pandimaja avamine toimub uuel aastal. Seni võite tutvuda meie teenustega või koostööhuvi korral meiega ühendust võtta, kasutades selleks kontaktivormi. Rohkem infot meie Facebooki lehel “Pandimaja Kullake”

Kulla kokkuost

Kulla kokkuostu hind

Viimati uuendatud: 01.04.2024

Kulla kokkuost

Tartu pandimaja Kullake pakub professionaalset ning usaldusväärset kulla kokkuostu teenust, pakkudes teile alati konfidentsiaalsust ning sõbralikku teenindust. Meie pandimaja on spetsialiseerunud muuhulgas kulla ja kuldehete kokkuostule ning müügile. Kui soovite pantida või müüa kulda, kuldmünte, kuldplaate, kuldkette või mistahes muid kullast ehteid või esemeid – olete õigel kodulehel.

Tarmo Kaldam, Kullake, Pandimaja kullake, Pandimaja Tartus, kulla pood, lombard, pandimaja tartus
Raha
Kulla kokkuost Tartus, tartu pandimaja

Kulla kokkuost Tartus, Annelinnas

Kulla kokkuost Tartus lihtsalt ja mugavalt. Kui soovite oma kuldesemete eest saada pakkumine, siis täitke hinnapakkumise vorm. Peale teiepoolse päringu saamist saadame Teile personaalse pakkumise, kus on eseme väärtus ning meie kommentaar. Kui olete pakkumisega nõus, võtke meiega ühendust, või tulge meile külla, et vormistada tehing ning kui kõik on selge, maksame Teile kokkulepitud summa kohapeal või teie poolt soovitud kontole pangaülekandega.

Kohvi

Kuld kui üks populaarsemaid väärismetalle

Kuld (keemiline element Au) on üks maailma väärtuslikemaid ning ihaldatumaid väärismetalle, millel on rikkalik ajalugu ja mitmeid erinevaid rakendusi. Sellest artiklist leiate ülevaate kulla ajaloost, väärtusest ja omadustest, mis aitab teil paremini mõista kulla kokkuostu protsessi ja ning kulla rolli tänapäeva ühiskonnas.

Kulla ajalugu: iidsetest tsivilisatsioonidest tänapäevani

Kulla ajalugu ulatub aastatuhandete taha. Esimesed väidetavad kullast mündid pärinevad juba ajast, ennem meie aja arvamist. Kulda kasutati teatavasti juba eKr Vana-Egiptuses ning Mesopotaamias. Kuld oli sageli seotud jumalate ja kuninglike isikutega ning see oli väärtuslik metall, mis soodustas m.h. Ka rahvaste vahelist kaubandust.

Keskajal muutus kuld Euroopas üha olulisemaks. Kuld oli üks peamisi vahetuse ja kauplemise vahendeid ning seda kasutati ka müntide valmistamiseks (vermimiseks). Tänapäeval on kuld jätkuvalt oluline element maailmamajanduses, seda kasutatakse investeerimiseks, ehtetööstuses ning laialdaselt ka erinevate väiksemate komponentide valmistamiseks elektroonikatööstuses.

Tartu pandimaja

Kulla väärtus: Miks on kuld nii väärtuslik?

Kulla väärtus tuleneb mitmetest teguritest millest peamised on:


 • Haruldus: Kuld on haruldane element, mida leidub maapõues piiratud koguses. Kulla väärtus on pidevalt tõusnud ning arvatavasti tõusmas ka edaspidi, kuna selle nõudlus ületab pakkumise.
 • Keemilised omadused: Kuld ei reageeri õhu- ega veega, mistõttu ei lähe see aja jooksul katki ega korrodeeru. See muudab kulla ideaalseks metalliks ehete- ja müntide valmistamiseks.
 • Esteetiline atraktiivsus: Kulla särav kollane värv, pehme tekstuur ja loomulik sära on köitnud inimesi juba selle avastamisest saadik. Kuld on seetõttu kõrgelt hinnatud ehtetööstuses.
 • Universaalne aktsepteerimine: Kuld on kogu maailmas aktsepteeritud väärtusliku vahetus instrumendina. Kulla väärtus sõltub maailmaturu hinnast, mille paneb paika nõudlus / pakkumine.

Kulla omadused ja kasutusvaldkonnad

Kullal on mitmeid unikaalseid omadusi, mis muudavad selle ihaldusväärseks metalliks ka erinevates tööstusharudes:


 • Keemiline stabiilsus: Kuld on üks vähim reageerivaid metalle, mis tähendab, et see ei reageeri hapniku, veega ega enamiku keemiliste ühenditega kokkupuutel. See omadus tagab kullale omase püsiva ilu ning sära.
 • Hea juhtivus: Kuld on suurepärane elektri- ja soojusjuht. Seetõttu kasutatakse kulda laialdaselt elektroonikatööstuses, näiteks arvutite, mobiiltelefonide ja muude elektrooniliste seadmete valmistamisel.
 • Pehme ja töödeldav: Kuld on pehme metall, mis võimaldab seda kergesti vormida ja töödelda. See omadus muudab kulla sobilikuks just ehte- ja kunstitööstuses.
 • Sulamite valmistamine: Kuna kuld seguneb hästi teiste metallidega, kasutatakse seda sageli sulamite valmistamisel. Kulla sulamid on tavaliselt tugevamad ja vastupidavamad kui puhas kuld, mis laiendab selle kasutusvõimalusi.

Lisaks sellele, on kuld on tänapäeval laialdaselt kasutusel erinevates tööstusharudes:

 
 • Ehtetööstus: Enamik maailma kullast kasutatakse ehtetööstuses. Kuldehteid hinnatakse nende ilu, kestvuse ja ajatu väärtuse poolest.
 • Investeerimine: Kuld on populaarne investeerimisvahend, mida kasutatakse sageli investeerimisportfelli kaitsmiseks inflatsiooni ja/või majanduskriiside eest. Paljud investorid ostavad kullakange-, plaate-, münte või kulla fondide osakuid, et kaitsta oma vara potensiaalse väärtuse languse eest.
 • Elektroonikatööstus: Kuld on oluline komponent paljude elektroonikaseadmete jaoks tänu oma suurepärasele elektrijuhtivusele ja keemilisele stabiilsusele.
 • Meditsiin ja hambaravi: Kulla sulamid on leidnud kasutust meditsiinis ja hambaravis implantaatide, kroonide ja teiste hambaproteeside valmistamisel.

Kulla müük

Kulla müük on aina rohkem levinud eelkõige just tänu sellele, et kulla hind on viimastel aastatel märkimisväärselt tõusnud. Meie pandimaja pakub konkurentsivõimelist hinda, mis on otseses seoses ülemaailmse kullaturu hinnaga. Lisaks on meie kulla kokkuostu hind alati läbipaistev ja aus. Kulla ostu hinnad ning lisainformatsiooni leiate meie teenuse lehelt: “kulla hind”, mida uuendame regulaarselt vastavalt kulla maailmaturuhinnale.

NB: palun ära unusta kaasa haarata enda isikuttõendavat dokumenti, see tagab ladusa tehingu.

Ostame teie kuldehted

Lisaks erinevate kuldesemete ostule oleme eriti huvitatud ka kuldehetest, kus maksame teile kas kulla grammi hinda või väärtuslikemate kuldehete eest hinna kokkuleppel. Meile saate müüa  erinevaid kuldehteid, nagu kaelakette, sõrmuseid, käevõrusid või kõrvarõngaid, lisaks huvitavad meid ka kullast kellad, prosetid või mansetinööbid. Samuti võtame vastu kahjustatud eheteid.

Kohvi

Miks tasub oma kuldesemed just meile müügiks tuua?

 
 • Personaalne ja professionaalne lähenemine
 • Kulla eest turu kõrgeim hind
 • Kiire tehing: ostu protsess on kiire ja lihtne
 • Mugav asukoht: Asume hea ligipääsetavusega kohas Tartus, Kalda Tee 15  (Maxima XX).
 • Klientidele maitsev ning soodne kohv

Üks meie asutajatest, Tarmo on ehitanud üles Eesti suurima pandimajade keti Luutar Pandimajad ning seetõttu on meie meeskonnal rohkem kui 15-aastat kogemust pandi- ning kullaga seotud valdkondades. Meie peamiseks sooviks on pakkuda oma klientidele alati meeldivat, konfidentsiaalset ning professionaalset teenindust. Tulge meile külla ning veenduge selles ise! Lisaks kvaliteetsele teenusele võite kindlad olla, et maksame kulla grammi eest turu kõrgeimat hinda.

 

Tarmo Kaldam

Millest sõltub kulla hind aastal 2024?

Kulla hind sõltub mitmest tegurist, sealhulgas kulla kaalust, puhtusest ja praegustest turuhindadest. Kulla ostuhindade kohta leiate lisateavet meie teenuse lehelt kulla hind.

Milliseid kuldesemeid kokku ostame?

Oleme huvitatud üldiselt kõiksugustest kullast esemetest, olgu tegu sõrmuste, kõrvarõngaste, kuldmüntide või kuldehetega, mis on mõne teise väärismetalliga koos tehtud. Tulge meie külla Kalda tee 15, Tartu linn. 

Üldiselt müüakse või seatakse laenu tagatiseks järgmisi väärismetallist esemeid/ehteid:

 • Sõrmused
 • Kaelakeed
 • Ketid
 • Kellad/Uurid
 • Kõrvarõngad
 • Plaadid
 • Mündid
 • Kõrvarõngad
 • Mansetinööbid
 • Muud kullast esemed

Küsi kulla ostu/müügi pakkumist

Soovides saada pakkumist võtke meiega ühendust, kasutades allolevat vormi või kirjutades meile otse Messenger’i  Veebihindamise puhul vastame tavaliselt juba mõne tunni jooksul, kui päringu tegemise aeg kattub meie pandimaja lahtiolekuaegadega. 

Kõige parem viis oma ehete või esemete täpseks hindmiseks on kohtuda esindusse kohapeal. Enamasti võtab hindamine aegavähem kui 5 minutit. Meie spetsialist hindab Teie ehete väärtuse, teeb kindlaks kulla proovi, misjärel teeme Teile juba täpse pakkumise.

Kohtumiseni Kullakeses!

Navigatsioon

Veebihindamine

Maksame kuni 80% eseme väärtusest kasvõi samal päeval!

Tarmo Kaldam

Asutaja ja omanik

Olles Eesti pandimajade turul juba teist aastakümmet tean
hästi, mida kliendid vajavad. Oleme oma klientidele alati
olemas ning pakume usaldusväärset ja konfidentsiaalset
teenust!

Kulla kokkuostu puudutavad korduvad küsimused

Lugege, mida on paljud meie kliendid juba küsinud

Kulla kokkuostu hind sõltub eelkõige hetke maailmaturu hinnast, mille järgi sätime oma hinnad. Hindu uuendame igapäevaselt ning täpsed hinnad leiate meie lehe ülaosas olevas graafikust, mida pidevalt uuendame. Kui teid soovite lugeda pikemalt, vaadake kindlasti ka meie postitust: kulla hind

Teie kullast ehted või esemed ostame meie esinduses Tartus, Kalda Tee 15 (Maxima kauplusega samas hoones). Kulla müügi protsess on teie jaoks isenesest väga lihtne.

Tulete meie juurde ning meie spetsialist hindab teie esemed, s.h. teeb kindlaks, milline on teie esemete täpne kullaproov. Seejärel teeme teile juba omapoolse pakkumise niing maksame raha välja kohapeal teie poolt soovitud viisil.

Vaadake üleval olevast tekstist, milliseid kuldesemeid soovime osta ning kuidas kujuneb kulla hind. 

Tõepoolest. Kasutage ülalpool olevat kontaktivormi, et saata meile oma esemetest pildid ning lisainfo, misjärel saame teile teha esmase pakkumise teie poolt saadetud info alusel. Tegu on populaarse teenusega ning saate säästa aega, et saada teada oma esemete väärtus. Lisaks sellele, saate meiega ühendust WhatasApp’i, Telegram’i või Messengeri teel.

Ostame kuldehteid, kullakange, kuldplaate, kuldmünte ja muid kullast esemeid.