Tere tulemast meie kodulehele

Meie Tartu pandimaja avamine toimub uuel aastal. Seni võite tutvuda meie teenustega või koostööhuvi korral meiega ühendust võtta, kasutades selleks kontaktivormi. Rohkem infot meie Facebooki lehel “Pandimaja Kullake”

Kulla hind

Kuld on üks tuntuimaid ning armastatumaid väärismetalle maailmas mida kasutatakse laialdaselt ehtetööstuses ning näiteks elektroonikaseadmetes, aga ka investeerimiseks.

Kulla maailmaturuhind on viimastel aastakümnetel tublilt tõusnud ning isegi paljud riigid hoiavad oma reservid senimaani just kullas.

Vaadake kulla hinda reaalajas, lugege kulla ajaloo kohta ning kui teil on kuldesemeid seismas, ostame teilt need, makstes enamasti turu kõrgeimat kokkuostu hinda.

Kulla hinna graafik (reaalajas)

Ostame kulda hinnaga

Küsi oma kuldesemetele individuaalset pakkumist siit.

Loe lähemalt: Kulla kokkuost

Kulla hind reaalajas

Kuidas kujuneb kulla hind? Mis on kulla hinna peamised mõjutajad? Miks on kuld niivõrd hinnatud väärismetall ning milleks kulda kasutatakse? Vastused neile ja paljudele teistele küsimustele leiate meie allolevast kokkuvõttest. Kui te soovite müüa kulda, kuldehteid või investeerimiskulda siis tutvuge meie ostuhindadega ning soovi korral võtke meiega ühendust.

Oleme huvitatud kõiksugu kuldesemete ostust ning maksame tõenäoliselt turu parimat hinda, maksame raha kohe kätte nii ülekandega või sularahas.

Kuidas kulla hind kujuneb?

Kulla hind on viimastel aastatel tõusnud ning on võimalik, et kõrgest inflatsioonist tulenevalt tõstetud intressimäärade tõttu võib kulla hind lähiaastatel veelgi tõusta. Kuld on teadatuntud, kui turvaline varaklass millega paljud inimesed, ettevõtted ning isegi riigid hajutavad oma kapitali investeerimise riske, kuna kulla hind on püsinud läbi aja üsna stabiilne.

Kulla hinna määrab peamiselt selle nõudlus ning pakkumine maailmaturul. Lisaks pakkumisele ja nõudlusele mõjutavad kulla hinda ka mitmed teised tegurid, sealhulgas maailmamajanduse hetkeseis, valuutakursside muutused, inflatsioon, poliitilised sündmused ja investeerimise nõudlus.

Kulla omadused ja ajalugu

Kuld on haruldane ja väärtuslik metall, mida on aastatuhandeid hinnatud eelkõige selle keemiliste omaduste, ilu ja majandusliku väärtuse tõttu. Kulla ajalugu ulatub tuhandete aastate taha ning esimesed kuldmündid vermiti juba ennem meie aja arvamist.

Veel eelmisel- ja üleeelmisel sajandil oli kasutusel kullastandard, mis tähendab, et riikide valuutad olid konkreetselt seotud mingi koguse kullaga. Kullastandardi eesmärk oli tagada raha stabiilsus, vähendada inflatsiooni ja soodustada rahvusvahelist kaubandust.

Kuld on läbi aegade olnud rikkuse ja jumaluse sümboliks. Kullast ehted sobivad peaaegu iga kostüümiga ning öeldakse, et kuld on ajatu. Kulla kollast värvi ja sära on ajaloos isegi tervendavate omadustega kirjeldatud, kuid need olid pigem veendumused. Lisaks oma ilusale ning säravale välimusele, on kullal ka mitmeid häid omadusi, mis ta niivõrd väärtuslikuks teevad. Kulla peamised positiivsed omadused on:

 
  • Keemiline stabiilsus: Kuld on üks kõige vähem teiste kemikaalidega reageerivaid (levinud) väärismetalle, mis tähendab, et see ei lähe katki ega korrodeeru õhu ja/või veega kokkupuutel.

  • Töödeldavus: Kuld on pehme ja kergesti töödeldav metall, mis võimaldab selle lihtsat vormimist ja töötlemist erinevates tööstusharudes, m.h. ehtetööstuses..

  • Elektrijuhtivus: Kuld on suurepärane soojus- ja elektrijuht, mistõttu kasutatakse seda laialdaselt elektroonikatööstuses ja teistes kõrgtehnoloogilistes sektorites.

Milliseid ehteid kullast valmistatakse?

Kuldehted on olnud populaarsed aastatuhandeid, alates iidsetest tsivilisatsioonidest kuni tänapäevani. Kuldehteid on erinevates stiilides ja disainides ning tõesti igale maitsele. Tuntuimad kullast ehted on näiteks  kaelakeed, sõrmused, käevõrud, kõrvarõngad, kellad, prossid, või mansetinööbid. Kulla töötlemiseks eheteks kasutatakse erinevaid tehnikaid, nagu valamine, sepistamine, hõõrumine või graveerimine.

Kuldehted valmistatakse tavaliselt erinevatest kulla sulamitest, mis sisaldavad lisaks kullale ka teisi metalle, nagu hõbe, vask ja plaatina, kuid väiksemates kogustes. Sulamid muudavad kulla tugevamaks ja vastupidavamaks, samal ajal säilitades selle ilu ja väärtuse. Kui kuldehted oleks puhtast kullast, võivad nad olla liiga pehmed, kuid sulamid teevad kuldehted vastupidavaks.

Kulla hinna ajalugu

Kulla hinna ajalugu on enamasti seotud sündmustega maailmas, maailmamajanduse arenguga ning üks tuntumaid sündmusi kulla ajaloos on kasutusel olnud kullastandardi süsteem, kuid kuld oli müntide näol kasutusel valuutana juba vana-ajal. Kulla hind on viimaste aastasadade jooksul läbi teinud mitmeid tõuse ja langusi, mida on mõjutanud erinevad tegurid, nagu inflatsioon, valuutakursside muutused, sõjad, rahvusvahelised kriisid ja tehnoloogilised uuendused. Üldiselt on kulla hind pikaajaliselt tõusnud, kuna kulla nõudlus on ületanud pakkumise ja maailma kullavarud on piiratud. Lisaks on kulla väärtust suurendanud selle kasvav kasutamine investeerimise, ehtetööstuse, elektroonikatööstuse ja teiste tööstusharude jaoks. Muuhulgas kasutatakse kulda paljudes elektroonikaseadmetes, m.h. nutitelefonides.

Kulla roll maailmamajanduses

Kuld mängib tänapäeva maailmamajanduses olulist rolli, mõjutades nii üksikisikute kui ka riikide majandustegevust ja investeerimisotsuseid. Kuld on oluline majanduslik ressurss, millel on mitmeid erinevaid rakendusi ja mõjusid:

 •  Raha- ja finantssüsteem: Kuld on ajalooliselt olnud üks peamisi raha- ja finantssüsteemi aluseid, mida kasutatakse valuutade katteks ja rahvusvaheliste maksete vahendajana. Kuigi enamik riike on loobunud kullastandardist, on kuld endiselt oluline komponent rahvusvahelises finantssüsteemis ja keskpankade reservides.
 • Investeerimine: Kuld on populaarne investeerimisobjekt, mida peetakse turvaliseks investeerimisklassiks majanduslikult ebakindlatel aegadel. Kulla hind on sageli vastupidine aktsiaturu ja teiste riskantsemate varade hindadele, mis muudab selle atraktiivseks investeerimisvõimaluseks portfelli ja riski mitmekesistamise eesmärgil.
 • Tööstuslik kasutamine: Kulla kasutusala ulatub ehte- ja elektroonikatööstusest kuni kosmosetööstuse, meditsiini ja tehnoloogiani. Kulla keemilised ja füüsikalised omadused muudavad selle väärtuslikuks materjaliks erinevates tööstustes, mis omakorda toetavad majanduskasvu ja innovatsiooni.
 • Inflatsiooni ja majanduskriiside mõju: Kulla hind on sageli seotud inflatsiooni ja majanduskriisidega. Inflatsiooniga kaasnev raha väärtuse langus võib suurendada kulla nõudlust kui inflatsiooni kindlat vara, samal ajal kui majanduskriisid võivad suurendada kulla atraktiivsust turvalise alternatiivina.

Kokkuvõtteks võib öelda, et kulla hind on oluline näitaja või indikatsioon nii majanduses kui ka investeerimismaailmas. Kulla hind kujuneb mitmete tegurite, sealhulgas nõudluse, pakkumise, inflatsiooni, valuutakursside ja rahvusvaheliste sündmuste koosmõjus. Kulla ajalugu, omadused, erinevad rakendusvõimalused ja valdkonnad ning majanduslik tähtsus muudavad selle väärtuslikuks ja ihaldatuks ressursiks, mille hind mõjutab meie kaudselt meie kõigi igapäevaelu ja finantsotsuseid.

Kulla hind tulevikus: prognoosid ja ootused

Kulla hinna tulevik on keeruline prognoosida, kuna see sõltub paljudest ettearvamatutest teguritest, nagu maailmamajanduse areng, tehnoloogilised uuendused ja muutuvad investeerimistavad. Siiski on mõned suundumused ja üldiselt levinud ootused, mida tasub arvestada, kui proovida prognoosida kulla hinna tulevikku:

 • Geopoliitilised pinged: Geopoliitilised pinged ja konfliktid võivad mõjutada kulla hinda, kuna investorid pöörduvad ebakindlatel aegadel sageli turvaliste varade poole, näiteks eemale riiklikest võlakirjadest. Kui rahvusvaheline ebastabiilsus on tõusmas, võib kulla hind samuti tõusta.
 • Majanduskasvu ja inflatsiooni ootused: Majanduskasvu ja inflatsiooni ootused mõjutavad samuti kulla hinda. Kui majanduskasvu ootused on madalad või inflatsioon tõuseb, võib kulla hind tõusta, kuna investorid otsivad inflatsioonikindlaid varasid.
 • Keskpanga rahapoliitika: Keskpangad mõjutavad kulla hinda oma rahapoliitikaga, mis mõjutab intressimäärasid ja likviidsust. Madalad intressimäärad võivad suurendada kulla atraktiivsust.
 • Tehnoloogilised arengud: Kulla hinda võivad mõjutada ka tehnoloogilised arengud, mis muudavad selle tänast laialdast kasutamist tööstuses. Näiteks kui uued materjalid või tehnoloogiad asendavad kulla mõnes tehnoloogilises lahenduses, võib selle nõudlus langeda, mõjutades seeläbi ka kulla maailmaturu hinda.

Lõppkokkuvõttes on kulla hind dünaamiline ja praktiliselt ettearvamatu, kuid sellel on oluline mõju meie majandusele ja investeerimisotsustele. Kulla hinna mõistmine, selle ajalooline taust ja erinevad mõjurid võivad aidata investoritel ning üldiselt kullast huvitatud inimestel paremini hinnata selle metalli tulevast väärtust ning teha paremini informeeritud otsuseid oma finantsstrateegiate ja investeeringute kohta.

Kuldehted kui investeering

Paljud inimesed ostavad kuldehteid mitmel põhjusel, loomulikult eelkõige selle välimuslike omaduste tõttu, kuid tihti ka sellepärast, et kuldehted ei kaota (vähemalt mineviku põhjal) aja jooksul oma väärtust, pigem vastupidi.

Kuldehted on heaks kingituseks, aga ka investeeringuks, isegi väiksemates kogustes, kuna kuldehted on funktsionaalsed (neid saab kanda) ning nad säilitavad oma väärtuse pikema ajaperioodi jooksul.

Kokkuvõtteks on kuld olnud ehtetööstuse jaoks oluline materjal juba tuhandeid aastaid. Kuldehteid on igas erinevas vormis, alates sõrmustest kuni uurideni ning lõpetades mansetinööpidega. Kuldehteid on igas stiilis ning disainis, nii masstoodanguna, kui käsitööehetena, mis rikastavad ning kaunistavad meie elu.

Pandimaja Kullake kulla kokkuost

Kulla müük kõrge hinnaga!

Kulla hind meie pandimajas, aga ka teistes kullaga kauplevates ettevõtetes määratakse enamasti kulla maailmaturu hinna põhjal. Vaadake kulla hinda reaalajas, vajutades siia. Meie kulla kokkuostu hind on artikli ülaosas ning kui teil on kuldesemeid, millel on lisaks ka mingi lisaväärtus, teeme teile individuaalse hinnapakkumise, kui võtate meiega ühendust kasutades selleks kontaktivormi või võttes meiega ühendust.

Soovides müüa kulda, kuldplaate, kuldmünte, kuldehteid või mistahes muid kuldesemeid, vaadake kindlasti meie teenuse lehte: kulla kokkuost. Seal oleme pikemalt tutvustanud, kuidas meie kulla ostu teenus toimub ning sealt leiate kõik vajaliku informatsiooni, mida kulla müügiks vajate. Kirjutage või helistage meile juba täna ning alustame koostööd.

Navigatsioon

Veebihindamine

Maksame kuni 80% eseme väärtusest kasvõi samal päeval!

Tarmo Kaldam

Asutaja ja omanik
Olles Eesti pandimajade turul juba teist aastakümmet tean hästi, mida kliendid vajavad. Oleme oma klientidele alati olemas ning pakume usaldusväärset ning konfidentsiaalset teenust!

Kulla hind KKK

Lugege, mida on paljud meie kliendid juba küsinud

Kulla hind kujuneb olenevalt sellest, milline on maailmaturu kulla hind. Kuldesemete puhul muudab hinda ka see, kui puhas on esemes sisalduv kuld, ehk millise sulamiga on tegu või millise prooviga kullaga on tegu.

Meie kulla ostu protsess on lihtne ja läbipaistev. Vaadake meie poolt pakutavat kulla grammihinda, olenevalt teie kuldeseme kullaproovist. Käsitööehete ning eriliste väärisesemete puhul teeme teile individuaalse hinnapakkumise. Kulla saate meile müüa, tulles meile külla Kalda tee 15, Tartus, kus pakume teile maitsvat kohvi ning konfidentsiaalset teenust. Kulla ostu vormistame lepinguga ning raha maksame teile kohe kätte. Lugege sellest pikemalt meie kokkuvõttest: kulla kokkuost

NB: Ära unusta iskuttõendavat dokumenti kaasa haarata, sest ainult nii saame vormistada ostu 😉