Tere tulemast meie kodulehele

Meie Tartu pandimaja avamine toimub uuel aastal. Seni võite tutvuda meie teenustega või koostööhuvi korral meiega ühendust võtta, kasutades selleks kontaktivormi. Rohkem infot meie Facebooki lehel “Pandimaja Kullake”

Elektroonika taaskasutus aastal 2023

Elektroonikat on toodetud juba alates eelmise sajandi keskpaigast. Peale suurt tööstusrevolutsiooni on modernse maailma üle võtnud igasugused elektroonilised revolutsioonid ning meile on osaks saanud selliste luksuste kasutamine nagu pesumasinad, elektripliidid, õhksoojuspumbad, aga ka juba peenemat elektroonikat nagu nutitelefonid, arvutid, VR-prillid või muud tehnoloogilised imevidinad.

Need kõik on toredad, aga nende tootmiseks läheb vaja aina rohkem ja rohkem erinevaid väärismetalle, aga samuti erinevaid plasttooteid. Oleme kõik kuulnud, kuidas mered on reostumas plastprügiga ning muudest halbadest tagajärgedest, mis sellise ülemaailmse masstarbimisega kaasnevad.


Eelpool väljatoodu on omaette laiem teema, mida võiks lahata raamatute kaupa. Ka rohepööre on ju selle tulemus, et lõpuks on inimkond jõudnud järeldusele, et päris nii enam edasi ei saa.

Siinkohal tahaksimegi reklaamida, miks just pandimaja teenus tänapäeva maailma imehästi sobib. Kuigi, nagu iga äriühing, on meie esmane eesmärk kasumit teenida, siis on pandimaja tegelikult vägagi kasulik nii meie planeedile, kui ühiskonnale laiemalt.

Võtame oma pandimajja müüki kõiksugu esemeid, mida saame hiljem realiseerida ning millel võib kellelegi teisele mingi väärtus olla. Esiteks, aitame seeläbi inimesi, kellel võib olla kiirelt raha tarvis, olgu siis põhjuseks maksmata arved või miskit muud. 

Meile jäetakse tihti esemeid, mis muidu jääks kellegi kuuri vedelema või mis viidaks prügimäele. Meil on ülimalt hea meel, et enamus meile pandiks jäetud esemeid leiab endale uue omaniku ning saame kasvõi väikese panuse anda sellesse, et maailm oleks puhtam ja aina rohkem asju jõuaks taaskasutusse. 

Oleks lihtne öelda, et meie kui indiviidid ei saa midagi teha, et maailma päästa, aga tegelikult saab igaüks midagi teha. Kõik algab endast ja eelkõige suhtumisest. Mitte lammutada, vaid ehitada. Taaskasutada neid väärtuslikke materjale, mille tegemiseks keegi nägi vaeva ja kasutas meie kalleid loodusressursse.

Tarmo Kaldam, Kullake Pandimaja asutaja ja omanik. November 2022

Navigatsioon

Veebihindamine

Maksame kuni 80% eseme väärtusest kasvõi samal päeval!

Tarmo Kaldam

Asutaja ja omanik
Olles Eesti pandimajade turul juba teist aastakümmet tean hästi, mida kliendid vajavad. Oleme oma klientidele alati olemas ning pakume usaldusväärset ning konfidentsiaalset teenust!